Projektowanie wnętrz Katowice

Każdy, kto choć raz podjął się aranżacji wnętrz, na potrzeby własne, wie, jak trudne jest to zadanie. Projektowanie wnętrz to nie tylko poukładanie mebli i elementów wystroju tak, aby całość pięknie się prezentowała. Kwestie estetyczne są bardzo ważne, jednak nie stanowią pełnego obrazu. Równie ważny aspekt stanowi ergonomia oraz funkcjonalność pozwalająca na swobodne korzystanie z przestrzeni.

Samodzielna aranżacja wnętrz rzadko kończy się sukcesem. Nawet najlepsze oko nie dostrzeże tego, co od razu zauważa każdy architekt wnętrz. Ogrom doświadczenia i wiedza na temat planowania przestrzeni użytkowej przejawia się w doskonale wyważonych projektach, łączących estetyczne piękno z funkcjonalnością. Dzięki usługom dekoratora każdy dom i biuro mogą przeistoczyć się w nowoczesne, urządzone z gustem miejsca, gdzie przyjemnie jest przebywać.

Ewelina Pałajska

ul. Bajeczna 4a/ 34 31- 566 Kraków
e.palajska@aplusdesign.pl
Tel. +48 798 777 660
Tel. +44 7448 846 356

Formularz kontaktowy.  Aranżacja wnętrz Katowice

  Aranżacja wnętrz mieszkalnych obejmuje pracę nad domami jednorodzinnymi, mieszkaniami, aż po mikrokawalerki. Każdy przypadek stawia przed architektem odmienne wyzwania, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania. Projekty wnętrz różnią się między sobą nie tylko wielkością metrażu.

  Doświadczony dekorator bierze pod uwagę preferencje estetyczne i charakter osób, które będą korzystać z przestrzeni.
  Każdy projektant wnętrz stara się zmaksymalizować użyteczność przestrzeni mieszkalnej. Dom to miejsce, w którym odbywa się codzienne życie, dlatego każde pomieszczenie pełni określoną funkcję i wiąże się z regularnym wypełnianiem obowiązków. Dopracowanie wszystkich szczegółów to trudne zadanie dla projektanta, który musi przewidzieć drobne problemy podczas codziennego użytkowania i im zapobiec. W swobodnym wykonywaniu obowiązków może przeszkadzać nam na przykład niedostosowane biurko, złe jego umiejscowienie lub problem z otwarciem okna, zablokowanym częściowo przez źle wstawiony mebel.

  Cel każdego projektanta wnętrz to stworzenie takiego mieszkania, które jest piękne, a jednocześnie w którym żaden element wystroju nie przeszkadza w codziennym życiu. Rola architekta bywa niezastąpiona podczas wykończenia lub budowy domu. Doświadczony dekorator wnętrz pomoże w ustaleniu nawet takich szczegółów, jak dobór materiałów wykończeniowych i ich kolorystyki.

  Nie należy przecież zapominać o wyglądzie domu. Ponieważ jest to miejsce, w którym przebywamy najczęściej, musi ono odpowiadać naszym preferencjom estetycznym. Miłośnicy porządku oraz ładu zazwyczaj czują się najlepiej w minimalistycznej, skandynawskiej przestrzeni z dużą ilością bieli. Wielbiciele artystycznego chaosu lepiej zareagują na widok estetycznego połączenia kolorów i dużej liczby roślin. Dekorator wnętrz dostosowuje się do klienta, czyniąc z każdego pomieszczenia artystyczne dzieło — połączenie wiedzy oraz zmysłu architekta z wizją klienta.

  W ramach mojej działalności wykonałam projekty wnętrz mieszkalnych w obrębie miasta Katowice, jak i w całej Polsce. Zapraszam do sekcji Portfolio, gdzie ukazane są najważniejsze realizacje pracowni.

  Architekt wnętrz Ewelina Pałajska - projektowanie, aranżacja wnętrz Katowice
  Architekt wnętrz Ewelina Pałajska - projektowanie, aranżacja wnętrz Katowice

  Architekt wnętrz Katowice

  Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń biurowa gwarantuje ergonomię pracy. Przestrzeń powinna odzwierciedlać charakter firmy, nie tracąc tym samym na funkcjonalności. Architekt wnętrz weźmie pod uwagę zarówno identyfikację wizualną oraz kolorystykę, jak i przedmiot działalności — w efekcie aranżując wnętrze w taki sposób, aby było spójne z misją przedsiębiorstwa.


  Dobrze zaprojektowane biuro to spójna kompozycja wizualna, która spełnia swoją funkcję także jako przestrzeń użytkowa. Aby zwiększyć komfort i wydajność pracowników, spędzających w biurze kilka godzin każdego dnia, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, rozmieszczenie biurek oraz ergonomię krzeseł. W codziennej pracy nie może przeszkadzać żaden element wystroju, a wszystkie szczegóły powinny być dobrze przemyślane. Piękno estetyczne to ważny dodatek, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz biurowych. Ludzie są bardziej zmotywowani i produktywni, gdy przebywają w ładnych pomieszczeniach.

  Przestrzeń biurowa to także sale konferencyjne. Miejsce, w którym przyjmowani są klienci, powinno wyglądać reprezentacyjnie. Zaprojektowanie otwartej, czystej oraz budzącej zaufanie przestrzeni nie stanowi wyzwania dla żadnego architekta wnętrz. Projekt wnętrza sali konferencyjnej jest planowany z dbałością o najmniejsze szczegóły.

  Dekorator wnętrz projektuje w taki sposób, aby z każdego miejsca na sali dało się usłyszeć i zobaczyć przygotowaną prezentację, a dostęp do sprzętu był łatwy, a przy tym intuicyjny.Dzięki usługom architekta wnętrz możliwe staje się stworzenie przestrzeni, która nie tylko cieszy oko, ale także jest wygodna w użytkowaniu. Ergonomia, funkcjonalność i dbałość o szczegóły — to główne wartości, którymi kieruje się pracownia wnętrz Eweliny Pałajskiej. Zaprojektowałam niejedno biuro znajdujące się w Katowicach, dlatego posiadam doświadczenie przy tego typu zleceniach.

  Projekt wnętrza Katowice

  Przestrzenie użyteczności publicznej często wymykają się nowoczesnym standardom. Odświeżanie umeblowania raz na kilkanaście lat to za mało, aby iść z duchem czasu. W przypadku lokali usługowych wnętrze stanowi często o sukcesie przedsiębiorstwa. Klienci nie lubią przebywać w mało atrakcyjnych pomieszczeniach. Choć mogą dokonać transakcji lub skorzystać z usługi, zmniejsza się szansa, że pojawią się ponownie. Dlatego tak ważne jest stworzenie pięknego miejsca, które wzbudzi zaufanie i przyciągnie klienta na dłużej.

  Lokale usługowe to także kwestie przechowywania oraz organizacji pracy, które bywają pominięte w procesie projektowania. To dlatego warto skorzystać z pomocy dekoratora. Architekt wnętrz pomoże w zaaranżowaniu przestrzeni w taki sposób, by wyglądała nowocześnie, czysto i zachęcająco dla klientów. Dodatkowo projekt wnętrza będzie uzupełniony o rozplanowanie przestrzeni do przechowywania tak by nie rzucała się w oczy. Dzięki temu przestrzeń będzie nie tylko atrakcyjna dla klientów, ale też wygodna w korzystaniu oraz przyjazna dla pracowników.

  Moja pracownia wnętrz zajmuje się aranżacją wnętrz użytku publicznego w Katowicach, Krakowie i MałopolsceWarszawie i całej Polsce.

  Projektowanie wnętrz Kraków - Ewelina Pałajska Architekt

  Ewelina Pałajska

  Aranżacja wnętrz Katowice

  Potrzebujesz pomocy przy aranżacji wnętrz?

  Architekt wnętrz Ewelina Pałajska - architekt, dekorator, projektant wnętrz Katowice
  Architekt wnętrz Ewelina Pałajska - architekt, dekorator, projektant wnętrz Katowice

  Dekorator wnętrz Katowice - jak wybrać dobrego architekta?

  Skuteczny architekt wnętrz powinien dobrze poznać oczekiwania oraz preferencje klienta. W przypadku lokali usługowych i biur dodatkowym elementem będzie zapoznanie się z misją i indywidualną charakterystyką firmy. W jaki sposób dana firma chciałaby się prezentować? Jaka kolorystyka jest jej najbliższa? Doświadczony architekt wysłucha wszystkich pomysłów oraz wizji klienta.

  Projektant wnętrz w kolejnym kroku musi określić, które z tych pomysłów są możliwe do zrealizowania, a które wymagają pewnego kompromisu lub całkowitego usunięcia. Dekorator w rzeczowy sposób powinien wyjaśnić, dlaczego niektóre pomysły nie byłyby dobre dla ergonomii, funkcjonalności lub wizualnej spójności całego wnętrza.

  Wybierając projektanta, przyjrzyjmy się także portfolio. Czy realizacje trafiają w nasz gust? Jeśli projekty wnętrz podobają się nam, zadzwońmy lub skontaktujmy się z architektem w celu ustalenia szczegółów.

  Projekty wnętrz Katowice

  Niezależnie od miasta, w którym mieszkamy, z pewnością znajdziemy doświadczonego architekta i dekoratora wnętrz, który zaprojektuje naszą przestrzeń. Katowice są dużą aglomeracją, w której nie brakuje tego typu usług. Raz urządzona przestrzeń nie będzie musiała być zmieniana ponownie przez długi czas. Jest to zatem inwestycja na lata, która szybko się zwraca. Rosnąca produktywność, oszczędność czasu oraz lepsze samopoczucie to bezcenne owoce pracy doświadczonego architekta wnętrz.

  Projektuję wnętrza mieszkalne, biurowe i usługowe na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. Niezależnie od tego, czy przestrzeń znajduje się w Katowicach, Londynie czy Krakowie — podejmuję się wyzwania niezależnie od odległości. W swojej pracy kładę nacisk na to, by każdy projekt wnętrza cechował się wysoką funkcjonalnością. Podczas projektowania wykorzystuję nowoczesne trendy oraz rozwiązania. Zapraszam do kontaktu.

  Architekt wnętrz Ewelina Pałajska - Projekty wnętrz Katowice​
  Architekt wnętrz Ewelina Pałajska - Projekty wnętrz Katowice​